Etiket arşivi: ARka Sokaklar Dizi Müzikleri Dinle

Murat EVGİN Kimdir ? & Bütün Şarkıları

Murat EVGİN Kimdir ?
İlkokulu Nurettin Teksan İlkokulu’ nda okuduktan sonra İstek Vakfı Özel Belde Lisesi’ nde orta ve lise eğitimini tamamladı. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo – TV – Sinema ve New York Üniversitesi Intensive Film Workshop bölümlerinde okuduktan sonra; Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık bölümünde yüksek lisans yaptı.
Meslek hayatı
Okul yıllarında çesitli gruplarla çalışan Murat; 1993 yılında babasının 25. Sanat Yılı Konseri’nde gitarıyla sahneye çıkarak profesyonel müzik hayatına başladı. İngiltere ve Amerika’ da müzik eğitimi aldıktan sonra “Beni Ellere Verdin” adlı ilk albümünü çıkardı. 2002 yılında Erol Evgin ile birlikte “Baba – Oğul Konser Show” turnesine çıktı. 2003 yılında 2. albümü “İnan Bana” yı çıkardı. 2005 yılında 3. albümü “Dün Bugün Yarın” ı çıkardı. Albümdeki şehit şarkısının klibinde Türk sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit oynadı. Şarkının telif haklarından elde edilen tüm gelir Mehmetcik Vakfına bagışlanmıştır.
Murat Evgin ayrıca “Arka Sokaklar”, “Acemi Cadı”, “Sahra”, “Ben Evleniyorum”, “Sevda Masalı” “Kalplerde ikinci Bahar”, “Çocugun Var Derdin Var”, “Haylaz Babam”, “Ah Kalbim”, “Ya Şundadır Ya Bunda” , “Hayaller Gerçek Oluyor”, “Şimdi Zayıflamak İstiyorum” ve ‘’Aura’’ gibi dizi, film ve TV programlarının müziklerini yaptı.
Sitemizde Bulunan 8 Adet Şarkısı
  1. Murat EVGİN – ŞEHİT
  2. Murat EVGİN – Bambaşka Bir Şehir
  3. Murat EVGİN – Pınar Başı
  4. Murat EVGİN – Dün Bugün Yarın
  5. Murat EVGİN – İlk ve Son Aşkımsın
  6. Murat EVGİN – Fasıl Başlayınca
  7. Murat EVGİN – Mektup
  8. Murat EVGİN – Özledim
Murat EVGİN için özel olarak açılmış sayfa için ” Murat EVGİN ” yazısına tıklamanız yeterlidir.

Murat Evgin İlk ve Son Aşkımsın Dinle Şarkı Sözü Video Klip İzle

Şarkı Sözü

Dün seni görünce anladım,
Unuttum diye kendimi kandırmışım.

Gözlerimden aktı yaşlar,
Her damlada sen vardın.
Yaktı geçti şu bağrımı,
Her bakışın bir yangındı.

Canımsın, kanımsın, kadınımsın.
Hem ilk, hem tek hem de son aşkımsın.